Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - ROZWIĄZANIE KONKURSU NA KOMIKS AUTORSKI

ROZWIĄZANIE KONKURSU NA KOMIKS AUTORSKI

Od grudnia 2020 do lutego 2021 r. w trakcie zajęć kreatywnych uczniowie klas szóstych tworzyli komiksy.
Na konkurs szkolny wpłynęło 51 albumów artystycznych w formie komiksowej. Jury składające się aż z ośmiu osób dokonało wyboru najciekawszych opracowań pod kątem: artystycznym, literackim i estetycznym.
Mamy czworo zwycięzców!!
 
I miejsce: Kalina Trynkiewicz kl. VI c
II miejsce: Bianka Tyszkowska kl. VI a
II miejsce: Milena Birska kl. VI d
III miejsce: Zuzanna Zmysłowska kl. VI b
 
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykazanie się oryginalnymi pomysłami! Rozwijajcie swoje pasje i talenty artystyczne!
  • Nagrodzone uczennice zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród do sekretariatu szkoły od 1.03.2021 r. w godz. 10-14.
  • Komiksy można odbierać ze szkoły (karton przed sekretariatem)

26
02.2021

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MY TOWN"

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MY TOWN"

Zuzanna Zmysłowska, uczennica klasy VI b otrzymała wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Językowo - Plastycznym.
W tegorocznej edycji konkursu 2020/2021 należało wykonać album artystyczny wzbogacony o tekst w języku angielskim na temat swojego rodzimego miasta. Gratulacje!!! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

25
02.2021

KONKURS RECYTATORSKI

SZCZEGÓŁY KONKURSU ORAZ REGULAMIN - TUTAJ

23
02.2021

POMOC

TU ZNAJDZIESZ POMOC!
Ulotka dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Pamiętajmy, że korzystanie z pomocy to nie wstyd! 
ULOTKA - TUTAJ
Porad bezpośrednich udzielają również:
PSYCHOLOG SZKOLNY - Pani Edyta Piecyk
oraz
PEDAGOG - Pani Kinga Słomińska.

22
02.2021

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Rozpoczynamy dziś Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole. Proponujemy więc wspólny „Spacer po polszczyźnie”. W jego trakcie można poznać dzieje języka polskiego, dowiedzieć się, skąd polszczyzna pożyczała wyrazy, poćwiczyć dykcję, sprawdzić znajomość pisowni, a także przekonać się do używania polskich znaków diakrytycznych w codziennej komunikacji tekstowej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

22
02.2021

WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ostatnim czasie dzieci w świetlicy wykonywały różnymi technikami: obrazki przedstawiające zimowy pejzaż, maski karnawałowe oraz walentynkowe laurki z życzeniami. Tworząc serduszka, wykorzystywały metodę quillingu.
Dwa tygodnie przed walentynkami wystawiona została przed świetlicą skrzynka, do której uczniowie klas 1-3 mogli wrzucać walentynkowe laurki. Poczta walentynkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Wszystkie życzenia zostały dostarczone adresatom. Niektórzy byli bardzo mile zaskoczeni.
Poza tym dzieci brały udział w warsztatach rękodzielniczo-wędkarskich. Wykonały one, przy wsparciu nauczyciela, a także zupełnie samodzielnie, woblery (wędkarskie przynęty),m.in. tarły papierem ściernym kawałek drewna, aby kształtem przypominał małą rybkę. Poza tym uczniowie rzeźbili serduszka z kawałków drewna, które potem ozdabiali, malowali.

22
02.2021

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Ustanowiono go w listopadzie 1999 roku podczas 30. sesji Konferencji Generalnej UNESCO z inicjatywy Bangladeszu. Obchodzony jest od 2000 roku.

Jego najważniejszą ideą jest upowszechnianie wiedzy na temat bogactwa różnorodności językowej świata i jej znaczenia dla ochrony różnorodności kulturowej.

Język ojczysty i języki lokalne to najważniejsze i niezastąpione drogi przekazu kultury, wiedzy i mądrości, zaś wielojęzyczność ma znaczenie dla realizacji zapewnienia powszechnego dostępu do wysokiej jakości edukacji, rozwoju gospodarczego, zatrudnienia i zdrowia oraz zrównoważonej konsumpcji i zapobiegania zmianom klimatycznym.

Również w naszej szkole w najbliższym tygodniu nie zapomnimy o naszym języku ojczystym. Uczniowie wraz z nauczycielami odbędą „Spacer po polszczyźnie” dzięki licznym grom edukacyjnym, quizom, konkursom, dyktandom oraz filmom o polszczyźnie dawnej i współczesnej. Nie zabraknie także popularyzowania poprawności językowej na co dzień.

21
02.2021

Przejdź do - REKRUTACJA 2021

REKRUTACJA 2021

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Osielsko na rok szkolny 2021/2022 - zakładka: Dla rodzica - Rekrutacja.

18
02.2021