Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Przejdź do - ROZWIĄZANIE KONKURSU NA KOMIKS AUTORSKI

ROZWIĄZANIE KONKURSU NA KOMIKS AUTORSKI

Od grudnia 2020 do lutego 2021 r. w trakcie zajęć kreatywnych uczniowie klas szóstych tworzyli komiksy.
Na konkurs szkolny wpłynęło 51 albumów artystycznych w formie komiksowej. Jury składające się aż z ośmiu osób dokonało wyboru najciekawszych opracowań pod kątem: artystycznym, literackim i estetycznym.
Mamy czworo zwycięzców!!

I miejsce: Kalina Trynkiewicz kl. VI c
II miejsce: Bianka Tyszkowska kl. VI a
II miejsce: Milena Birska kl. VI d
III miejsce: Zuzanna Zmysłowska kl. VI b

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykazanie się oryginalnymi pomysłami! Rozwijajcie swoje pasje i talenty artystyczne!
  • Nagrodzone uczennice zapraszamy po odbiór dyplomów i nagród do sekretariatu szkoły od 1.03.2021 r. w godz. 10-14.
  • Komiksy można odbierać ze szkoły (karton przed sekretariatem)

02.2021

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MY TOWN"

MIĘDZYNARODOWY KONKURS "MY TOWN"

Zuzanna Zmysłowska, uczennica klasy VI b otrzymała wyróżnienie w V Międzynarodowym Konkursie Językowo - Plastycznym.
W tegorocznej edycji konkursu 2020/2021 należało wykonać album artystyczny wzbogacony o tekst w języku angielskim na temat swojego rodzimego miasta. Gratulacje!!! Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

KONKURS RECYTATORSKI

SZCZEGÓŁY KONKURSU ORAZ REGULAMIN - TUTAJ

POMOC

TU ZNAJDZIESZ POMOC!
Ulotka dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Pamiętajmy, że korzystanie z pomocy to nie wstyd!
ULOTKA - TUTAJ
Porad bezpośrednich udzielają również:
PSYCHOLOG SZKOLNY - Pani Edyta Piecyk
PEDAGOG - Pani Kinga Słomińska.

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Rozpoczynamy dziś Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole. Proponujemy więc wspólny „Spacer po polszczyźnie”. W jego trakcie można poznać dzieje języka polskiego, dowiedzieć się, skąd polszczyzna pożyczała wyrazy, poćwiczyć dykcję, sprawdzić znajomość pisowni, a także przekonać się do używania polskich znaków diakrytycznych w codziennej komunikacji tekstowej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

WIEŚCI ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W ostatnim czasie dzieci w świetlicy wykonywały różnymi technikami: obrazki przedstawiające zimowy pejzaż, maski karnawałowe oraz walentynkowe laurki z życzeniami. Tworząc serduszka, wykorzystywały metodę quillingu.
Dwa tygodnie przed walentynkami wystawiona została przed świetlicą skrzynka, do której uczniowie klas 1-3 mogli wrzucać walentynkowe laurki. Poczta walentynkowa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Wszystkie życzenia zostały dostarczone adresatom. Niektórzy byli bardzo mile zaskoczeni.
Poza tym dzieci brały udział w warsztatach rękodzielniczo-wędkarskich. Wykonały one, przy wsparciu nauczyciela, a także zupełnie samodzielnie, woblery (wędkarskie przynęty),m.in. tarły papierem ściernym kawałek drewna, aby kształtem przypominał małą rybkę. Poza tym uczniowie rzeźbili serduszka z kawałków drewna, które potem ozdabiali, malowali.

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

Ustanowiono go w listopadzie 1999 roku podczas 30. sesji Konferencji Generalnej UNESCO z inicjatywy Bangladeszu. Obchodzony jest od 2000 roku.

Jego najważniejszą ideą jest upowszechnianie wiedzy na temat bogactwa różnorodności językowej świata i jej znaczenia dla ochrony różnorodności kulturowej.

Język ojczysty i języki lokalne to najważniejsze i niezastąpione drogi przekazu kultury, wiedzy i mądrości, zaś wielojęzyczność ma znaczenie dla realizacji zapewnienia powszechnego dostępu do wysokiej jakości edukacji, rozwoju gospodarczego, zatrudnienia i zdrowia oraz zrównoważonej konsumpcji i zapobiegania zmianom klimatycznym.

Również w naszej szkole w najbliższym tygodniu nie zapomnimy o naszym języku ojczystym. Uczniowie wraz z nauczycielami odbędą „Spacer po polszczyźnie” dzięki licznym grom edukacyjnym, quizom, konkursom, dyktandom oraz filmom o polszczyźnie dawnej i współczesnej. Nie zabraknie także popularyzowania poprawności językowej na co dzień.

REKRUTACJA 2021

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Osielsko na rok szkolny 2021/2022 - zakładka: Dla rodzica - Rekrutacja.